Farby, zrkadlá, závesy. Ako na zariaďovanie modernej domácnosti

Domov je miesto kde väčšina z vás trávi najdôležitejšiu časť dňa. Jedná sa o čas pre relax a načerpanie nových síl. Je dôležité, aby sme sa doma cítili čo najlepšie. Zariaďte si svoju domácnosť tak, aby ste sa práve v tej svojej cítili čo najlepšie a najpríjemnejšie.

Farby, zrkadlá, závesy. Ako na zariaďovanie modernej domácnosti
Farby, zrkadlá, závesy. Ako na zariaďovanie modernej domácnosti (zdroj: unsplash.com)

Nepreháňajte to s farbami

Aj keď pestré a žiarivé farby sú moderné, netreba to s nimi preháňať. Namiesto toho vyberte jednu či niekoľko farieb a snažte sa ich zladiť alebo skombinovať. Príliš veľa rôznych farieb môžem váš interiér pohltiť. Aj tu platí, menej je niekedy viac. Držte sa tohto pravidla aj pri výbere farieb.

Rozmiestnite zrkadlá

Správne umiestnené zrkadlá môžu vášmu interiéru pomôcť. Nebojte sa ich umiestniť do každej izby. Do chodby, kúpeľne, do väčších izieb ich môžete umiesniť aj viacero. Získate tak viac svetla a miestnosť bude pôsobiť väčšia ako je skutočnosti.

Ako na závesy

Aj závesy by mali ladiť. Farbu a vzor zvoľte tak, aby ladili so zvyškom miestnosti alebo celého interiéru. Nemusia byť nutne so vzorom, nebojte sa tých jednofarebných. Ich správne umiestnenie je dôležité. Najlepšie je ich upevniť priamo na strop. Miestnosť tak bude pôsobiť vyššia, ako je tomu skutočnosti. Dĺžka závesu má byť až po podlahu, resp. skončiť by mal tesne nad ňou.