Nie je jedno v čom chodíte spať. Pozor, v tomto radšej nespite!

Aj vy si hovoríte, že riešiť oblečenie do postele je úplná malichernosť? Zo zdravotného hľadiska je jeho výber veľmi dôležitý. Voľbou nevhodnej látky alebo zlého strihu si môžete spôsobiť dlhodobé ťažkosti a navyše sa kvôli menšiemu komfortu zle vyspíte.

Nie je jedno v čom chodíte spať. Pozor, v tomto radšej nespite!
Nie je jedno v čom chodíte spať. Pozor, v tomto radšej nespite! (zdroj: unsplash.com)

Žiadna podprsenka

Aspoň v noci nechajte svoje prsia troška vydýchnuť. Tesná podprsenka zhoršuje cirkuláciu krvi a nepriedušná látka zasa môže časom spôsobiť zápaly a podráždenie pleti. Kvôli vypchávkam môžete mať drobné vyrážky. Prsia sú po celý čas stlačené, čo nie je vhodné pri prekrvení celej oblasti. 

Najväčší problém spôsobujú kostice. Tie pri zlej polohe neprimerane tlačia na jedno miesto a môžu spôsobiť vznik cysty alebo malého nádoru. V prípade, že sa z nejakého dôvodu neviete podprsenky vzdať, tak si radšej dajte nevystuženú textilnú podprsenku, ktorá vás nezaťažuje.

Nedávajte si tesné oblečenie

Radi si obliekate do spálne oblečenie užšieho strihu, ktoré vyzerá vzrušujúcejšie? Stačí si dať priliehavé tielko a krátke pyžamové nohavice, ktoré obopínajú zadoček a hneď sme pre partnera atraktívnejšie. Ale čo lahodí oku, to neprospieva vašej pokožke.
 
Toto oblečenie je častokrát vyrobené z elastánu, kvôli ktorému pleť nedýcha a môžu tak vzniknúť rôzne zápaly. Neprospieva to ani pri rôznych kožných ochoreniach. Vhodnejšie je voľnejšie pyžamo a nočná košeľa, v ktorých si lepšie oddýchnete. 

Nohavičky nechajte v skrini

Najmä v lete by ste v nemali spať v nohavičkách. Vďaka vlhkosti a tme sa môžu rýchlejšie šíriť baktérie. Aspoň v noci si doprajte voľnosť, aby  ste nepodporili vznik mykóz alebo iných nepríjemných zápalov. Navyše to prospieva aj intímnemu životu, keďže takto medzi vami a partnerom skôr preskočí iskra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *