Aj dokonalú kúpeľňu môžu špatiť detaily – ktoré to najčastejšie sú?

Pri bývaní obzvlášť platí, že aj ten najkrajší interiér môžete skaziť drobnosťou. Napríklad v kúpeľni trávime každý deň a chceme sa v nej cítiť príjemne. Tento pocit môže zhoršiť niekoľko vecí, ktoré dosť často v našich kúpeľniach mávame.

Aj dokonalú kúpeľňu môžu špatiť detaily – ktoré to najčastejšie sú?
(zdroj: unsplash.com)

Aj keby bol trendy a dizajnový

Veľkým trendom bol ešte prednedávnom záves do sprchy. Ak ste doma mali alebo máte vaňu, možno ho máte aj vy predovšetkým z praktických dôvodov, aby voda počas sprchovania nestriekala kade tade. Záves do sprchy je však už dávno za zenitom – ide o neekologický materiál a tým, že ostane po každom sprchovaní mokrý, vznikajú na ňom plesne. Zvoľte radšej lepšiu alternatívu v podobe sklenených dverí alebo zásteny.

Výrazné farby nie

Zeleň je skvelá. Ale iba keď je živá. Zabudnite na všetky umelé verzie kvetov, ktoré sú lacnou napodobeninou a iba chytajú prach. Radšej nájdite skutočné rastliny, ktoré zvládnu aj neľahké kúpeľňové podmienky ako vlhko alebo tmu. Okrem lepšieho estetického dojmu sa vám odmenia aj tvorbou kyslíka. Rastlín nemusí byť veľa, stačí jedna alebo dve. Rovnako platí, že menej je viac aj v prípade výrazných farieb či ich kombinácii. V kúpeľni je najlepšie staviť na minimalizmus, najlepšie je staviť na jeden tón alebo kombináciu dvoch odtieňov. Platí to aj pri doplnkoch ako koberčeky a uteráky.

Využívajte radšej skrinky a zásuvky

Uteráky, ako nevyhnutná súčasť kúpeľne, asi nezapadnú, ak ich budete mať vo všetkých odtieňoch dúhy. Skúste ich zladiť s vizuálom kúpeľne. Rovnako si dajte pozor na mokré uteráky pohádzané po zemi alebo na vani, nerobí to dobrý dojem. Tak isto nerobí dobrý dojem, ak máte na umývadle porozkladanú kozmetiku, ktorú používate. Má totiž tiež rôznofarebný dizajn a ten by opäť mohol celkový dojem z kúpeľne pokaziť. A v neposlednom rade nezabudnite na ďalší dôležitý detail: čistenie špár medzi obkladom. Nie je to žiadna veda, stačia čistiace prostriedky na to určené, alebo domáce „recepty“ so sódou a octom či kyselinou citrónovou. Dôležitá je len pravidelnosť. Aby ste si udržali kúpeľňu ako novú a krásnu čo najdlhšie.