Najčastejšie otázky pri rekonštrukcií kuchyne

Rekonštrukcia je náročný proces, ktorým si prešlo množstvo z vás. Nech už ste prerábali celý dom, byt alebo len časť, vždy je to zdĺhavé a nepohodlné. Čím rýchlejšie to máte hotové, tým lepšie. Dnes sa budeme venovať rekonštrukcií kuchyne a tomu, aké najčastejšie otázky sa s tým spájajú. Väčšinu z nich sa vám budeme snažiť zodpovedať v tomto článku.

Najčastejšie otázky pri rekonštrukcií kuchyne (Foto: unsplash.com)

Farby v kuchyni

Mnohí ľudia nevedia, aké farby do kuchyne zvoliť. Môžete sa riadiť podľa viacerých faktorov. Základom by malo byť to, do akých farieb máte zladený zvyšok domu. Sú to svetlé, jemné farby alebo preferujete sýte a výrazné farby? Nesmrteľná je biela, lesklá kuchyňa v kombinácií s nenápadným obkladom a svetlou farbou stien. Veľmi elegantná je sivá kuchyňa so studeným podsvietením a bielymi stenami. Farby by sa mali odvíjať aj podľa toho, koľko máte v kuchyni miesta a prirodzeného svetla.

Ako na optické zväčšenie kuchyne?

Nemáte v kuchyni dostatok miesta, no aj tak by ste z toho chceli pri rekonštrukcií vyťažiť čo najviac? V prvom rade je dôležité, aby boli steny svetlej farby. To opticky otvorí priestor a bude pôsobiť vzdušnejšie. Kuchynská linka by mala siahať až po strop, aby ste mali čo najviac úložného miesta. Zároveň to naoko zvýši strop. Miesto môžete ušetriť aj zabudovaním spotrebičov na pracovnej doske a do nábytku. Úspornejšie sú aj menšie rozmery drezu.

Nahradenie tradičných obkladov

Čím môžeme v kuchyni nahradiť tradičný obklad? Najčastejšou voľbou sú drevené zásteny vyrezané na mieru. Výhodou je zjednotenie farieb. Štandardný rozmer hrúbky je 18 mm. Ak chcete ušetriť, tak môžete zvoliť drevotriesku s laminovaným povrchom. Zástena zo skla je zaujímavým riešením na mieru, takže treba rátať s vyššou cenou. Za varnou doskou je potrebné sklo zakaliť a predtým sa musia vyrezať všetky otvory. Poslednou možnosťou je kovolaminát, ktorý má vysokú odolnosť voči vysokým teplotám a má maximálnu hrúbku 12 mm.