Chcete zo svojho domova urobiť otvorené bývanie? Poradíme vám, ako na to!

Otvorené priestory sa stávajú čoraz viac fascinujúcimi a predstavujú permanentne moderný koncept bývania. Takéto pekné bývanie s nádychom voľnosti nie je až také ťažké vytvoriť, no vytvoriť z neho útulný koncept si bude vyžadovať trochu kumštu. Dá sa to však naučiť – povieme vám, ako!

Chcete zo svojho domova urobiť otvorené bývanie? Poradíme vám, ako na to!
(zdroj: unsplash.com)

Niečo otvorené, niečo uzavreté

Nechať otvorený priestor neznamená, že v ňom nebude nič uzatvárateľné. Všetky objekty ponechané na otvorenom priestranstve sa totiž veľmi rýchlo môžu premeniť na vizuálny neporiadok. Udržať poriadok v otvorenom priestore potom môže byť náročné, takže najjednoduchším riešením je použiť čo najviac uzavretých úložných priestorov ako vstavané skrine, komody a príborníky. Tie okrem možnosti uloženia vecí doslova zjedia neporiadok. Správne usporiadanie obývacej izby sa z dlhodobého hľadiska vypláca, pretože čím je priestor organizovanejší, tým je pravdepodobnejšie, že vždy nájdete, čo hľadáte. Aj otvorená zóna tak bude pôsobiť upratane a v priestore vyniknú len tie veci, ktoré naozaj vyniknúť majú.

Rozdeľujte bez stien

Vedeli ste, že priestory môžete vizuálne zónovať bez akýchkoľvek stavebných prác alebo veľkých nákladov? Stačí napríklad nadrozmerný koberec, ktorý pohltí ozvenu a zvýši pocit tepla. Vyberte si taký, ktorý s prehľadom spojí vašu pohovku, kreslá a konferenčný stolík. Takýto „ostrov“ vytvorený kobercom, sa stáva sám o sebe izbou, čím sa odlišuje od jedálenského alebo kuchynského priestoru v rovnakom objekte. Pre nádych modernej obývačky si vyberte koberec so vzormi, ktorý bude ladiť aj s inými prvkami v miestnosti. Nezabudnite na farebné prepojenie jednotlivých miestností – rôzne priestory totiž potrebujú byť definované prakticky, ale prepojené esteticky.

Dvere na posúvanie

Skúsili ste použiť namiesto klasických dvier tie posuvné? Posuvné dvere totiž dokážu väčšie priestory variovať. Napríklad začlenenie posuvných dverí do vašej kuchyne, jedálenského alebo obývacieho priestoru vám poskytne flexibilitu na uzavretie jednotlivých zón, keď to bude potrebné, aby ste sa navzájom nerušili. V prípade potreby ich viete opäť otvoriť, a tak plynulo prejsť do živého priestoru. Už ste sa rozhodli, či teda pôjdete do koberca, alebo do posuvných dverí? Na všetky doplnky, veci na zariaďovanie alebo stavebný materiál nájdete zľavy na KuponyZdarma.sk pre domácnosť.