Tradičné puzdro a jeho netradičné varianty

Schovajte dvere do steny a získajte vo svojom byte trochu priestoru navyše! Na tento účel vám skvele poslúži obložkové stavebné puzdro NORMA, ktoré vás zaujme šírkou svojej modelovej ponuky s rôznymi dvojkrídlovými variantmi.

Tradičné puzdro a jeho netradičné varianty
Tradičné puzdro a jeho netradičné varianty (zdroj: komerčný článok)

Stavebné puzdro je prvok zabudovaný v priečke, ktorý umožňuje dverovému krídlu zachádzať do steny. „Dverné krídlo, ktoré sa zasunie do stavebného puzdra je v otvorenom stave úplne schované v konštrukcii puzdra zabudovanom v stene. Na rozdiel od klasických otočných dverí tak neprekáža v priestore,“ opisuje Petr Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti JAP FUTURE, jediný český výrobca stavebných puzdier. V konvenčných interiéroch sa najčastejšie využívajú modely stavebných puzdier s tradičnou obložkou, ktorá lemuje stavebný otvor a vystupuje približne jeden centimeter pred rovinu steny. Štandardne vzhľad aj materiál obložiek ladia s dverami, ale výnimkou nie je ani ich vzájomný kontrast.

Typickým predstaviteľom obložkových stavebných puzdier je rad NORMA, ktorý ponúka hneď niekoľko variantov riešenia zasúvania dverí. „Okrem klasických variantov STANDARD pre jednokrídlové dvere a KOMFORT pre dvoje dvere vysúvajúce sa proti sebe do stredu stavebného otvoru vyrábame aj puzdro NORMA PARALLEL s netradičným otváraním dverí. Umožňuje totiž zasúvanie dvoch krídiel paralelne za seba v synchronizovanom pohybe,“ hovorí Petr Paksi a pokračuje: „Unikátnym riešením je potom puzdro NORMA UNIBOX, ktoré predstavuje typ dvojitého puzdra, kedy sa dvoje dvere zasúvajú do jedného puzdra uprostred medzi dvoma dvernými priechodmi.“ NORMA UNIBOX ponúka ideálne riešenie pre menšie interiéry, kde nie je dostatok priestoru pre dve puzdrá vedľa seba.

Tradičné puzdro a jeho netradičné varianty
Stavebné puzdro NORMA STANDARD (zdroj: komerčný článok)
Tradičné puzdro a jeho netradičné varianty
Stavebné puzdro NORMA PARALLEL (zdroj: komerčný článok)
Tradičné puzdro a jeho netradičné varianty
Stavebné puzdro NORMA UNIBOX (zdroj: komerčný článok)

Všetky modely stavebného puzdra NORMA je možné použiť pre sadrokartónové aj murované steny, zaisťujú plynulý pojazd všetkých typov dverných krídiel a je možné ich vybaviť tichým dorazom pre postupné dovieranie dverí. Najnovšie je možné ich vybaviť aj obojstranným dorazom, ktorý vie spomaliť dojazd dverného krídla aj pri otváraní, teda jeho zachádzaní do puzdra.

Viac na www.jap.sk.

Komerčný článok