Snehové zábrany na falcovaný plech – čo zohľadniť?

Sneh je u nás v zime samozrejmosťou. Ak máte šikmú strechu, tak treba rátať s tým, že sa vám bude šmýkať a padať po bokoch. Plechová strecha je veľmi klzká, takže sa tam sneh neudrží. Vtedy sú najlepším riešením snehové zábrany. Ako ich vybrať a čo pri výbere treba zohľadniť? Všetko sa dozviete v tomto  článku.

Snehové zábrany na falcovaný plech – čo zohľadniť? (Foto: unsplash.com)

Oplatí sa investovať do kvalitných zábran?

V rôznych častiach Slovenska prebieha obdobie zimy rôzne. Aj to treba zvážiť pri rozhodovaní kúpy snehových zábran. V kopcovitých oblastiach je snehu viac, než na juhu krajiny. Na druhej strane, zimy môžu byť v budúcnosti iné, než boli doteraz a topiaci sa sneh netreba podceňovať.

Výhod snehových zábran je naozaj veľa. V prvom rade je to ochrana pred padajúcim snehom. Chodiť po dvore je v tomto prípade nebezpečné, no so snehovými zábranami sa toho netreba báť. Tiež sa potom nemusíte trápiť z odhadzovaním kopy snehu, ktorá vám zo strechy napadá. Hmotnosť snehu môže mať fatálne následky vtedy, ak sa nachádza dom na kraji pozemku, vtedy môžete poškodiť plot alebo veci na pozemku suseda. Snehové zábrany sú prevenciou pred takýmito situáciami.

Ako vybrať snehové zábrany

Pri výbere by ste mali zohľadniť viacero základných faktorov. Je to sklon strechy, polohu stavby a celkovú nosnosť. Dôležité je aj rozmiestnenie vecí na pozemku – dverí, terasy, garáže a podobne. Snehové zábrany bývajú najčastejšie vo forme rúry alebo mriežky. Dajte si pozor aj na rozmiestnenie. To je kľúčové pre ochránenie strešnej krytiny a bezpečnosti. Stavte na kvalitné materiály a rozhodne sa oplatí investovať do kvalitnej snehovej zábrany.